"Wkrótce opublikujemy zalecenia dla kolejnych odmrażanych branż" - napisała na Twitterze wiceminister rozwoju.

W zamieszczonym również na Twietterze komentarzu filmowym, powiedziała, że "branża beauty już niedługo będzie mogła wznowić swoją działalność". Zaznaczyła, że jest to bardzo wyczekiwana, pożądana i dobra informacja dla nas wszystkich.

Dodała, że Ministerstwo Rozwoju przygotowało wytyczne i zalecenia w porozumieniu z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego i Izbą Kosmetologów. Podkreśliła, że "są wytyczne, które pozwolą nam funkcjonować w tym nowym reżimie gospodarczym". Wskazała, że przy ich opracowaniu MR uwzględniło "30 tys. zdań i komentarzy ekspertów z branży beuty".

Według danych na koniec marca 2020 r. 87,5 tys. podmiotów gospodarczych deklarowało prowadzenie działalności zaliczanej do kategorii „Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”. Stanowią one blisko 2,2 proc. ogólnej liczby podmiotów gospodarki narodowej znajdujących się w rejestrze REGON. Spośród nich aż 99,6 proc. stanowią mikrofirmy - podało Ministerstwo Rozwoju.

Resort przypomniał, że niezależnie od wytycznych funkcjonowania poszczególnych branż w tzw. nowej normalności, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania.(PAP)

autor: Ewa Wesołowska