TIM spodziewa się dalszego dynamicznego wzrostu w 3LP


Warszawa, 20.05.2020 (ISBnews) - TIM spodziewa się dalszego dynamicznego wzrostu w spółce zależnej 3LP, poinformowali członkowie zarządu.
"3LP działa w sektorze związanym ze sprzedażą internetową i obsługuje nie tylko TIM, ale i Oponeo.pl oraz IKEA. Myślę, że ten rynek będzie rósł i do końca roku ta tendencja się utrzyma, jeśli chodzi o 3LP" - powiedział prezes TIM Krzysztof Folta podczas telekonferencji.
"Spodziewamy się bardzo dynamicznego rozwoju 3LP w kolejnych kwartałach" - dodał członek zarządu Piotr Tokarczuk.
W I kw. na poziomie jednostkowym przychody 3LP wzrosły o 36%. Spółka uruchomiła trzecią zmianę w związku ze zwiększonym popytem ze strony IKEA w kwietniu.
"Prowadzimy rozmowy na temat pracy w soboty i niedziele dla IKEA" - wskazał także Folta.
Tokarczuk podkreślił, że rozwój 3LP nie wymaga wysokich nakładów inwestycyjnych.
"Rozwój jest uzależniony bardziej od potrzeb rynku i tego, jak pozyskujemy kontrakty, a nasz majątek nie jest żadną barierą" - wyjaśnił.
3LP S.A. świadczy usługi logistyczne. Zarządzane przez spółkę Centrum Logistyczne w Siechnicach - o powierzchni magazynowej ponad 50 tys. m2 - jest jednym z największych centrów logistycznych w Polsce, podkreślił TIM.
TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 890 mln zł w 2019 r.
(ISBnews)