PGF kupi Cefarm Białystok?

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
23 kwietnia 2009, 17:20
Kto kupi Cefarm Białystok?/ST
Ministerstwo Skarbu Państwa analizuje ostateczną ofertę zakupu Cefarmu Białystok złożoną przez Polską Grupę Farmaceutyczną. Resort, który negocjuje też równolegle z Farmacolem, chce podjąć decyzję o wyborze inwestora na przełomie kwietnia i maja. Jeśli nie osiągnie satysfakcjonujących warunków, możliwa jest też sprzedaż Cefarmu na aukcji.

"Nadal jesteśmy w trakcie negocjacji o sprzedaży Cefarmu Białystok. PGF złożył swoją ostateczną propozycję. Komisja przetargowa ją analizuje. Cały czas zainteresowany tą akwizycją jest też Farmacol. Spodziewam się, że rozstrzygnięcie w tej sprawie nastąpi na przełomie kwietnia i maja" - powiedział PAP wiceminister skarbu Jan Bury.

"Jeżeli nie osiągniemy porozumienia, możemy rozważyć sprzedaż Cefarmu Białystok na aukcji" - dodał. W dniach 7-8 kwietnia Polska Grupa Farmaceutyczna prowadziła dodatkowe badanie białostockiej firmy. Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.

Najnowsze informacje na temat branży medycznej w serwisie "Rynek medyczny".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj