W końcu stycznia MZK w Toruniu podpisały umowę na dostawę czterech nowoczesnych, niskopodłogowych Solarisów Urbino. Nowe autobusy zostaną dostarczone do połowy br.

Toruń to nowy odbiorca na liście producenta autobusów. Miasto Kopernika wzbogaci się o 3 komfortowe i ekologiczne autobusy miejskie Solarisy Urbino 12 z napędem na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz jeden przegubowy, osiemnastometrowy autobus miejski Solaris Urbino 18 z tradycyjnym napędem Diesla. Będą to pierwsze pojazdy, popularnie nazywane „jamnikami” w taborze MZK Toruń. Właśnie zielony jamnik jest symbolem produkowanych w Bolechowie pod Poznaniem autobusów Solaris.

Przewoźnik działający w mieście, którego historyczny i zabytkowy zespół staromiejski wpisano na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, stawia na wyjątkowo przyjazny środowisku napęd swoich autobusów – sprężony gaz ziemny (CNG). Nowe Solarisy Urbino 12 spełniać będą surową normę emisji spalin EEV, natomiast Solaris Urbino 18 normę EURO 5, obowiązującą obecnie w krajach Unii Europejskiej.

Komfort podróżowania w pełni niskopodłogowymi autobusami docenią wszyscy pasażerowie, a w szczególności osoby starsze i poruszające się na wózkach inwalidzkich. Poziom bezpieczeństwa podniesie system monitoringu wizyjnego składający z 4 kamer (5 w przypadku pojazdu osiemnastometrowego) oraz automatyczny system przeciwpożarowy, który znajdzie się w komorze silnika zamówionych autobusów.

- Cieszę się, że mieszkańcy kolejnego miasta w Polsce będą mogli przekonać się o zaletach naszych autobusów. Mogę obiecać, że nie zawiedziemy pokładanego w nas zaufania – zapewnia prezes zarządu Solarisa Solange Olszewska.

Reklama