Notowania złotego będą stabilne w poniedziałek

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
11 października 2010, 08:55
Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym zapowiada się bardzo spokojnie i stabilnie. Zdecyduje o tym brak danych makroekonomicznych oraz wolny od pracy dzień za oceanem.

"Z powodu braku wydarzeń makroekonomicznych pierwsza w tym tygodniu sesja na rynku walutowym zapowiada się dość spokojnie. Jedynym takim można nazwać przemówienie prezesa EBC J.C.Tricheta, ale ponieważ będzie miała miejsce po godz. 18. nie wpłynie na notowania" - powiedziała analityk banku BPH, Monika Kurtek.

W jej ocenie obroty mogą być dziś dodatkowo ograniczone z powodu święta i dnia wolnego od pracy w USA, choć akurat giełdy będą normalnie pracować. W efekcie w poniedziałek rynek czeka prawdopodobnie stabilizacja, w oczekiwaniu na dane publikowane w kolejnych dniach tygodnia.

"Spodziewamy się notowań złotego nie odbiegających znacząco od obserwowanych pod koniec ubiegłego tygodnia, tj. 3,95-3,98 za euro" - podsumowała Monika Kurtek.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Tematy: waluty
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj