"Wszystkie 55 elementów garderoby, jakie zdobyłam, będą przechowywane w duchu miłości do Michaela Jacksona, jego odwagi i jego fanów" - oznajmiła Lady Gaga po zakończeniu aukcji pamiątek po królu muzyki pop, jaka odbyła się w niedzielę w Beverly Hills. Zdjęcie na tle zakupionych kostiumów piosenkarka opatrzyła sentencją: "Studiuj dokonania największych, by stać się jeszcze większym".

Pośród wystawionych na aukcji kostiumów, znalazły się noszona przez Jacksona w trakcie tournee "Bad" w roku 1988 kurtka i wysadzane kryształkami "firmowe" rękawiczki. Ponadto pod młotek poszła kolekcja odzieży codziennej projektu nadwornych krawców króla muzyki pop, Dennisa Tompkinsa i Michaela Busha.

Zakup kostiumów jednej z najważniejszych postaci sceny pop Lady Gaga rozpatruje w kategoriach inspiracji do swojej najnowszej płyty "ARTPOP". Piosenkarka wyznała, że napisała ok. 50 piosenek i już rozmyśla nad stroną wizualną projektu. Niewykluczone, że aspirująca do tytułu królowej muzyki pop Lady Gaga zarzuci jawne kopiowanie Madonny i będzie szukała natchnienia w wizerunku Michaela Jacksona.

Wstępnie premierę krążka "ARTPOP" zaplanowano na wiosnę 2013 r.