Indeks największych spółek na GPW WIG20 spadł na otwarciu o 0,9 proc. do 2501,65 pkt. Indeks WIG stracił 0,63 proc. i wyniósł 47031,12 pkt.

Europejskie wskaźniki notowały tuż po otwarciu minimalne zmiany. Francuski CAC40 pozostał na poziomie z wtorkowego zamknięcia, niemiecki DAX zyskiwał 0,08 proc., a brytyjski FTSE100 tracił 0,05 proc.

Dużo lepsze nastroje panowały natomiast na parkietach w Azji. Chiński indeks Shanghai Composite Index na zamknięciu wzrósł o 1,0 proc. i wyniósł 2 382,48 pkt. Japoński Nikkei 225 podniósł się o 2,28 proc. i wyniósł 11 113,95 pkt.

W centrum uwagi inwestorów na warszawskiej giełdzie znajdują się akcje banków. "Jeszcze nie ucichły echa sprzedaży przez Skarb Państwa pakietu akcji PKO, a już mamy kolejną, dużo bardziej nieoczekiwaną informację o tym, że włoski UniCredit wystawił na sprzedaż papiery Pekao. Choć pozbycie się ponad 9 proc. pakietu niewiele zmienia w strukturze właścicielskiej banku (UniCredit nadal będzie miał ponad 50 proc. akcji), to z pewnością będzie powodem emocji na dzisiejszej sesji w Warszawie. Dotknąć mogą one nie tylko walorów samego Pekao, ale także innych banków i wpłynąć na to, jak zachowywać się będzie WIG20. Ich wpływ raczej nie będzie pozytywny" - mówi Roman Przasnyski, analityk Open Finance.

Na rynek napłynie dziś sporo ważnych informacji z amerykańskiego podwórka. "Dziś najważniejszą publikacją będą wstępne dane prezentujące amerykański PKB w ostatnim kwartale minionego roku. Po wyraźnym wzroście (3,1 proc.) w trzecim kwartale, tym razem rynek oczekuje dynamiki na poziomie 1,5 proc. (w ujęciu anualizowanym, a zatem ok. 0,4 proc. q/q)" - pisze w komentarzu Przemysław Kwiecień, analityk X-Trade Brokers. Inwestorzy będą też czekać na komunikat po dzisiejszym posiedzeniu Fed.