Pierwsze sześć tysięcy butelek wina Miraval wyprodukowanego przez Angelinę Jolie i Brada Pitta sprzedało się w ciągu kilku godzin. Latem na rynku ukaże się kolejne wino pary stworzone we współpracy z winiarską rodziną Perrin.

Rzecznik rodziny Perrin poinformował, że pierwszych sześć tysięcy butelek wina, które dostępne były w sprzedaży internetowej, sprzedało się w ciągu pięciu godzin. Nabywców wina kusił nie tylko fakt, że wyprodukowała je słynna hollywoodzka para, ale również cena. Za zestaw sześciu butelek wina trzeba było zapłacić 139 dolarów.

Różowe wino Miraval Cotes de Provence to efekt współpracy Brada Pitta i Angeliny Jolie z szanowaną winiarską rodziną Perrin. Trunek zyskał uznanie krytyków. Thierry Desseauve, pierwszy krytyk wina, który miał okazję spróbować Miraval przyznał trunkowi 91 punktów na 100.

"Wino ma bardzo odświeżający, owocowy smak i żywiołowy bukiet aromatyczny. Z mojego punktu widzenia spełnia ono standardy bardzo dobrego wina. Przyznałem mu 91 punktów na 100" - Desseauve zdradził w rozmowie z Reutersem.

Marc Perrin, który współpracował z gwiazdorską parą, podkreślił, że oboje bardzo angażowali się w produkcję trunku i doglądali każdego jej etapu. Zdradził również, że para pracuje także nad winem białym i czerwonym.