Ewa Kopacz mówiła w radiowej Trójce, że tak odpowiedzialność oznacza równoważenie interesów pracowników i pracodawców. W jej opinii, związki chcą wzmacniania tylko tych pierwszych. Jej zdaniem, związkom powinno zależeć na tym, by pracodawcy tworzyli nowe miejsca pracy, a nie tylko utrzymywali obecne. Marszałek Sejmu, uważa, że w czasach trudnych dla polskiej gospodarki Polska powinna - tak jak teraz - pozostać stabilna. Chodzi o to, by nikt nie pomyślał, aby u nas wprowadzić takie pomysły jak na Cyprze -dodała marszałek.

Ewa Kopacz skrytykowała pomysły opodatkowania depozytów właśnie na Cyprze. Jej zdaniem, taki pomysł to skandal, bo ludzie trzymają w bankach oszczędności całego życia. Nawet przy dużych stratach finansowych obywatele nie powinni płacić oszczędnościami - uważa marszałek. Jej zdaniem, taka sytuacja w Polsce jest trudna do wyobrażenia. Tym bardziej, że nasz kraj konsekwentnie buduje bezpieczeństwo finansowe swoich obywateli. W opinii Kopacz, takie bezpieczeństwo zapewnia polityka naszego rządu.

Dziś w cypryjskim parlamencie kluczowa debata i głosowanie nad propozycjami Eurogrupy. Wczoraj wieczorem media podały, że złagodziła ona propozycje wobec Cypru. Chronieni przed podatkiem mają być ci obywatele wyspy, którzy mają na kontach mniej niż 100 tysięcy euro.