Nasdaq Stock Market LLC chce wycofać akcje Central European Distribution Corporation (CEDC) z notowań - podała spółka w komunikacie. Spółka chce wystąpić z wnioskiem o odroczeniu decyzji o wycofaniu z obrotu, ale Nasdaq uważa to za nieuzasadnione.

>>> Czytaj też: CEDC uzgodniło nowe warunki redukcji długu o około 635 mln USD

"Spółka otrzymała zawiadomienie od Departamentu Kwalifikacji Notowań The NASDAQ Stock Market LLC informujące, że spółka nie spełniła zasady notowań nr 5250(c) zobowiązującej spółkę do złożenia raportu rocznego na formularzu 10-K za okres zakończony 31 grudnia 2012 r. W rezultacie przedstawiciele Nasdaq uznali, że stanowi to dodatkową podstawę do wycofania papierów wartościowych spółki z obrotu na NASDAQ Stock Market" – czytamy w komunikacie.

Panel Przesłuchań Nasdaq rozważy tę sprawę wydając rozstrzygnięcie dotyczące kontynuowania notowań spółki na rynku Nasdaq Global Select Market.

"Jeżeli spółka chce wystąpić z wnioskiem o odroczenie wycofania jej papierów wartościowych z obrotu na czas po terminie przesłuchania, wyznaczonego obecnie na dzień 28 marca 2013 r., musi złożyć taki wniosek nie później niż 27 marca 2013 r. wraz z podaniem przyczyn uzasadniających odroczenie. Spółka zamierza wystąpić z wnioskiem o odroczenie wycofania jej papierów wartościowych z obrotu" - czytamy dalej.

Reklama

W informacji podano, że przedstawiciele Nasdaq nie uważają, aby jakiekolwiek dalsze odroczenie było uzasadnione, ponieważ spółka nie wykupiła swoich obligacji zamiennych o oprocentowaniu 3% z terminem wykupu w roku 2013 i aktywnie zabiega o głosy obligatariuszy za planem reorganizacji w formie wniosku o ochronę na podstawie Rozdziału 11 amerykańskiego Prawa upadłościowego, podano również.

CEDC jest jednym z największych producentów wódki na świecie i największym zintegrowanym przedsiębiorstwem branży alkoholowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

CEDC produkuje alkohole m.in. takich marek jak Green Mark, Absolwent, Żubrówka, Bols, Parliament, Zhuravli, Royal i Soplica. Obecnie firma eksportuje wyroby na wiele rynków światowych, w tym rynek amerykański, angielski, francuski i japoński.