Oferta wymiany przewiduje redukcję zadłużenia CEDC i CEDC FinCo o ok. 635 mln USD.

"Zgodnie z warunkami zmienionych ofert wymiany, które wygasają 22 marca 2013 r. o godzinie 23:59 czasu nowojorskiego: RTL nabędzie 85% kapitału CEDC w zamian za (i) 172 mln USD w gotówce, które zostaną wypłacone przez CEDC posiadaczom Niepodporządkowanych Obligacji Zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016 oraz (ii) umorzenie 50 mln USD zabezpieczonego kredytu udzielonego CEDC przez RTL" - głosi komunikat.

"Posiadacze niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016, którzy zaoferują swoje obligacje otrzymają: (i) opcję otrzymania łącznie 172 mln USD w gotówce pochodzącej z inwestycji RTL w drodze 'aukcji holenderskiej' (opcja pieniężna) oraz (ii) w zakresie, w jakim opcja pieniężna nie zostanie przyjęta lub według uznania indywidualnych obligatariuszy, proporcjonalny udział w: (a) nowych obligacjach zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2018 na łączną kwotę główną 450 mln USD (nowe obligacje zabezpieczone) oraz (b) nowych zabezpieczonych obligacjach zamiennych z terminem wykupu w roku 2018 na łączną kwotę główną 200 mln USD (nowe obligacje zamienne)" - czytamy dalej.

"Posiadacze niepodporządkowanych obligacji zamiennych CEDC o oprocentowaniu 3,00% z terminem wykupu 15 marca 2013 r., którzy zaoferują swoje obligacje, oraz RTL jako posiadacz 20 mln USD kwoty głównej obligacji niezabezpieczonych (obligacje niezabezpieczone) razem otrzymają proporcjonalne udziały w 10% kapitału CEDC; oraz udziały obecnych akcjonariuszy CEDC zostaną rozwodnione do 5% kapitału CEDC" - kontynuuje firma.

Reklama

W komunikacie podano, że restrukturyzacja nie będzie mieć wpływu na działalność CEDC w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie, która będzie prowadzona we wszystkich tych krajach tak, jak dotychczas. Zobowiązania wobec wszystkich pracowników, dostawców i podmiotów, które udzieliły wsparcia kredytowego w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie będą honorowane w toku zwykłej działalności bez zakłóceń. Zdaniem spółki, jej podmioty zależne działające w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie posiadają dostateczne środki pieniężne i dostępne zasoby w celu zaspokojenia takich zobowiązań.

CEDC jest jednym z największych producentów wódki na świecie i największym zintegrowanym przedsiębiorstwem branży alkoholowej w Europie Środkowo-Wschodniej. CEDC produkuje alkohole m.in. takich marek jak Green Mark, Absolwent, Żubrówka, Bols, Parliament, Zhuravli, Royal i Soplica. Obecnie CEDC eksportuje wyroby na wiele rynków światowych, w tym rynek amerykański, angielski, francuski i japoński.