W warszawskim domu handlowym Vitkac otwarto pierwszy butik Louis Vuitton w Polsce. W tym przybytku luksusu etui na klucze lub telefon, kosztują około 700 zł. Za torebkę trzeba zapłacić ponad 5 tys. zł.

"Polska jest krajem z bogatą historią i kulturą, objawiającą się również w postaci wysokiej jakości rzemiosła. Rynek dóbr luksusowych w Polsce ma ogromny potencjał rozwojowy. Wierzymy, że nadszedł właściwy moment na otwarcie pierwszego sklepu Louis Vuitton w Warszawie" - stwierdził Roberto Eggs, odpowiadający za interesy firmy w Europie Północnej. Warto odnotować też obecność na otwarciu Patricka Vuitton, prawnuka założyciela marki.

Przedstawiciele mediów i specjalni goście w czwartek mogli przekonać się, jak wygląda pierwszy polski butik francuskiego domu mody. Klienci legendarne kufry i torby z monogramem LV będą mogli podziwiać od soboty.

Reklama

Warszawski sklep Louis Vuitton sąsiaduje w Vitkacu m.in. z butikami Gucci, Bottega Veneta i Yves Saint Laurent. Zajmuje dwa piętra, o powierzchni 270 m kw. Na parterze klienci znajdą przedmioty związane z podróżowaniem - torby, torebki, walizki i kufry. Po wejściu do sklepu zauważyć też będzie można sekcję z akcesoriami kobiecymi, wśród których jest m.in. biżuteria i okulary słoneczne. Na pierwszym piętrze wyeksponowane są natomiast męskie wyroby skórzane, obuwie damskie i kolekcja torebek z wyselekcjonowanych skór.

Na zakupy w tym przybytku luksusu mogą sobie pozwolić tylko najzamożniejsi. Najtańsze przedmioty, jak etui na klucze lub telefon, kosztują około 700 zł. Za większość torebek trzeba zapłacić ponad 5 tys. zł.

Firmę Louis Vuitton założono w Paryżu 1854 r.. Kojarzy się ona ze sztuką podróżowania. Torby i kufry z monogramem LV uchodzą za synonim luksusu. Louis Vuitton w 2012 roku został okrzyknięty najbardziej wartościową marką modową na świecie. Jak wynika z analiz Millward Brown Optimor, wartość paryskiego domu mody szacuje się na 25,9 miliardów dolarów.