WIG 20 na otwarciu wyniósł 2345,38 pkt., co oznacza wzrost o 0,81 proc. 

"Tak jak można było się spodziewać, Fed nie zdecydował się wczoraj na istotne zmiany w polityce pieniężnej. Inwestorom pozostało szukanie niuansów w komunikacie i jeden taki był. Wbrew pozorom jednak, zmiana nie jest tak istotna, jak mogłoby się wydawać. Dziś decyzje EBC i Banku Anglii" - relacjonuje Przemysław Kwiecień z XTB.

„W trakcie dzisiejszej sesji poznamy przemysłowy odczyt indeksu PMI za lipiec dla gospodarki polskiej (godz. 09:00). Rynek oczekuje wskazania na poziomie 49,8 pkt. a więc tuż poniżej granicy 50pkt. oddzielającej wzrost gospodarczy od recesji. Wpływ ewentualnego lepszego wskazania może okazać się krótkotrwały ponieważ w dalszej części dnia będziemy świadkami posiedzenia EBC, gdzie oczekuje się, iż podkreślenie przez Mario Draghiego gotowości do „utrzymania niskich stóp przez dłuższy czas” może zostać odebrane jako „gołębie” – zapowiada Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Azjatyckie giełdy zamknęły pierwszą sierpniową sesję na plusie. Najwięcej zyskał na wartości (ponad 3 proc.) wskaźnik chińskiej giełdy w Shanzhen. Japoński Nikkei zwyżkował o 2,5 proc.

INDEKSY W AZJI - 1.08.2013
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)1163,3931,692,8%
NIKKEI 22514005,77337,452,47%
HANG SENG22088,79205,130,94%
SHANGHAI SE COMPOSITE2029,0735,271,77%
SHENZHEN SE COMPOSITE971,7128,743,05%
TAIWAN TAIEX8056,22-51,72-0,64%
KOSPI1920,746,710,35%
S&P/ASX 2005061,499,510,19%
MSCI ASIA APEX 50855,353,810,45%