W ostatnim tygodniu w całym kraju przebadano o 17,6 proc. próbek mniej niż tydzień wcześniej. Największy spadek zanotowano na Warmii i Mazurach, gdzie przebadano o 32,4 proc. próbek mniej niż przed tygodniem. Natomiast najmniejszy spadek widoczny był w województwie świętokrzyskim, gdzie liczba przebadanych testów była mniejsza o 4,6 proc. Jedynym województwem ze wzrostem liczby zrobionych testów była Opolszczyzna, gdzie zbadano o 5,3 proc. próbek więcej niż przed tygodniem.

W ostatnim tygodniu najwięcej testów wykonano na Mazowszu, gdzie przebadano 41,4 tys. próbek (spadek o 15,8 proc.). Kolejne było woj. śląskie z liczbą przebadanych próbek na poziomie 34,1 tys. (spadek o 21,5 proc.). Województwo pomorskie znalazło się na trzecim miejscu. W ciągu tygodnia wykonano tam 33,7 tys. testów, o 19,1 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu.

Łączna liczba wykonanych testów od początku pandemii w całej Polsce (po uwzględnieniu korekty związanej z błędnym raportowaniem testów w WSSE w Kielcach) to ponad 6,24 mln (16265 na 100 tys. mieszkańców). W ciągu tygodnia w całej Polsce wykonano 267,1 tys. testów.

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę 8 sierpnia, że wyłącza ze statystyk około 230 tysięcy testów zrobionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach.

>>> Czytaj też: Przyrost zakażeń koronawirusem w Polsce

Dane ze wszystkich województw wraz z innymi obliczeniami prezentujemy na poniższej interaktywnej mapie.