W ostatnim tygodniu w całym kraju przebadano o 22,3 proc. próbek mniej niż tydzień wcześniej. Największy spadek zanotowano woj. świętokrzyskim, gdzie przebadano o 43,5 proc. próbek mniej niż przed tygodniem. Natomiast jedyny wzrost widoczny był w województwie lubuskim, gdzie liczba przebadanych testów była większa o 25,2 proc.

W ostatnim tygodniu najwięcej testów wykonano na Mazowszu, gdzie przebadano ponad 29,3 tys. próbek (spadek o 18,9 proc.). Kolejne było woj. pomorskie z liczbą przebadanych próbek na poziomie 19,7 tys. (spadek o 12,5 proc.). Województwo śląskie znalazło się na trzecim miejscu. W ciągu tygodnia wykonano tam 17,4 tys. testów, o 31,7 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu.

Łączna liczba wykonanych testów od początku pandemii w całej Polsce (po uwzględnieniu korekty związanej z błędnym raportowaniem testów w WSSE w Kielcach) to prawie 7,1 mln (18460 na 100 tys. mieszkańców). W ciągu tygodnia w całej Polsce wykonano prawie 168 tys. testów.

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę 8 sierpnia, że wyłącza ze statystyk około 230 tysięcy testów zrobionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach.

Reklama

>>> Czytaj też: Przyrost zakażeń koronawirusem w Polsce

Dane ze wszystkich województw wraz z innymi obliczeniami prezentujemy na poniższej interaktywnej mapie.