Dwie stacje były wyłączone od końca czerwca z powodu budowy II linii metra. Spowodowało to znaczne utrudnienia dla pasażerów.

23 sierpnia pociągi wrócą na stacje Centrum i Świętokrzyska. Wykonawca budowy "zwrócił" dwie stacje warszawiaków niemal dziesięć dni przed terminem. Ratusz relacjonuje, że przez dwa miesiące powstało m.in,. połączenie torowe z II do I linii metra, którym w przyszłości pociągi z II linii będą mogły wjeżdżać na I linię w kierunku stacji postojowej Kabaty. 

W tunelu łączącym dwie linie ułożono tory. Na styku z I linią zamontowane zostały rozjazdy i zwrotnica. Przebudowano oświetlenie i sieć kanalizacyjną. Dzięki tym pracom możliwy będzie sprawny, bezkolizyjny przejazd pociągów między I a II linią, z uniknięciem wielokrotnego zawracania i blokowania ruchu na I linii. 

Na stacji Świętokrzyska, która będzie stacją przesiadkową, wybudowane zostało bezpośrednie połączenie peronu I linii z drugą linią. Na razie jeszcze pasażerowie wsiadający do pociągów nie zobaczą wejścia do łącznika, bo ściana na końcu peronu nie jest przebita - to zostanie wykonane w późniejszym terminie, już bez utrudnień w ruchu pociągów. 

Po przywróceniu kursowania pociągów na całej I linii metra zlikwidowane zostaną linie zastępcze 74, 75 i Z-1. Linia tramwajowa 1, do końca wakacji, będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością, na wydłużonej trasie (Banacha - Żerań Wschodni). W godzinach porannego szczytu na swoje podstawowe trasy wrócą linie autobusowe 226, 527, 718, 738 oraz 805 (nie będą już podjeżdżały do stacji metra Centrum). Linia 520 nie będzie się zatrzymywała na dodatkowych przystankach METRO ŚWIĘTOKRZYSKA oraz KRÓLEWSKA, a dla linii 132 zostanie przywrócony przystanek METRO MARYMONT. 

>>> Zobacz też: Budowa II linii metra: stacja Świętokrzyska [ZDJĘCIA]