Na dwa zadania w obrębie ponad 20-kilometrowego odcinka zgłosiło się odpowiednio 21 i 20 potencjalnych wykonawców, podał oddział w komunikacie. Wśród nich są m.in. Erbud, Mostostal Kraków i Budimex. 

"Budową odcinka Ostróda Południe – Rychnowo zainteresowanych jest 21 wykonawców, a budową odcinka Rychnowo – Olsztynek Zachód – 20. Spośród złożonych wniosków wybierzemy do połowy grudnia br. wykonawców, do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. Na złożenie ofert cenowych wybrani wykonawcy będą mieli 40 dni" - czytamy w komunikacie. 

Wśród ubiegających się o udzielenie zamówienia są m.in. Erbud (oba zadania, w konsorcjum z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego), Mostostal Kraków (tylko zadanie drugie, w konsorcjum z hiszpańskim Ferrovial Agroman) oraz Budimex (tylko zadanie pierwsze, samodzielnie). 

"Oprócz ceny, na wybór wykonawcy będą miały wpływ termin realizacji i okres gwarancji. Wykonawca będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny – 23 miesiące, jednak nie krótszym niż 20 miesięcy. Trzecim kryterium oceny ofert jest okres gwarancji" - czytamy dalej. 

Inwestycja polegać będzie na budowie dwóch odcinków dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. 

Postępowanie na odcinek Ostróda – Olsztynek jest czwartym i ostatnim przetargiem ogłoszonym dla  warmińsko-mazurskiego  odcinka S-7. Po zakończeniu inwestycji, siódemka od Elbląga do granicy województwa w Napierkach będzie na całej długości drogą klasy S. To łącznie ponad 140 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, dzięki której podróż Elbląga do Warszawy skróci się o ok. 40 minut. 

>>> Czytaj też: Niedługo otwarcie pierwszego odcinka S2 w Warszawie