Historyczna wizyta przedstawicieli północnokoreańskich władz w Korei Południowej podczas ceremonii zamknięcia igrzysk azjatyckich.

Odbywają się one w południowokoreańskim mieście Inczhon weźmie udział trzech wysokich rangą urzędników z Korei Północnej.

Do Korei Południowej z Północy przyjechał m.in. Hwang Pjong So, który uznawany jest za osobę "numer dwa" w północnokoreańskich strukturach władzy. Pozostała dwójka to także bliscy doradcy Kim Dzong Una. Dziś północnokoreańska delegacja spotyka się z południowokoreańskim ministrem ds. zjednoczenia.

Wieczorem weźmie zaś udział w ceremonii zakończenia igrzysk azjatyckich, w których uczestniczyli także sportowcy z Korei Północnej. Podczas ceremonii ma także dojść do spotkania urzędników z Północy z szefem południowokoreańskiego rządu.

Tego typu spotkania wysokiego szczebla pomiędzy przedstawicielami obydwu państw koreańskich są niezwykle rzadkie. Wizyta odbierana jest jako sygnał chęci nawiązania dialogu z władzami Korei Południowej przez reżim w Pjongjangu.

>>> Czytaj też: 85 osób posiada połowę świata. Czy ich władza zagraża naszej wolności?