"Zapewniamy różnorodne źródła finansowania bieżących i inwestycyjnych potrzeb przedsiębiorców poprzez bogatą i elastyczną ofertę kredytową. W 2015 roku spodziewamy się zwiększenia wielkości akcji kredytowej i liczby klientów. Na koniec 2013 roku PKO Bank Polski obsługiwał ponad 360 tysięcy klientów z sektora MSP. Rok 2014 zakończymy liczbą ponad 400 tysięcy klientów" - powiedziała ISBnews dyrektor biura produktów kredytów Anna Podgórska.

Dodała, że wolumen kredytów dla przedsiębiorców utrzymywał się w 2014 roku na stabilnym poziomie. Na koniec listopada br. wolumen kredytów obrotowych udzielonych klientom przez bank przekraczał 7,2 mld zł, co oznacza o 8% w skali roku.

Na początku IV kw. bank wprowadził do oferty pożyczkę do maksymalnej kwoty 500 mln zł dla firm, które prowadzą działalność gospodarczą od min. 18 miesięcy. Dotychczas skorzystało z niej około 1,7 klientów, a łączna kwota udzielonych pożyczek przekroczyła 230 mln zł.

>>> Czytaj też: PKO BP Finat połączył się z Inteligo Financial Services

W tym roku PKO BP jest liderem wśród banków udzielających kredytów z gwarancją de minimis BGK. Według danych na koniec listopada br., ponad 29 tys. przedsiębiorców skorzystało z kredytów z gwarancją w banku, a wartość gwarancji przekroczyła 3,6 mld zł, co przełożyło się na łączną wartość kredytów przekraczającą 6,5 mld zł.

Reklama

Podgórska poinformowała także, że bank obserwuje stały wzrost liczby klientów korzystających z aplikacji mobilnej IKO, wprowadzonej w marcu ub. roku.

"W styczniu 2014 roku z aplikacji mobilnej IKO korzystało ponad 1600 klientów PKO Banku Polskiego z sektora MSP. Na koniec grudnia liczba ta przekroczyła 4500. W ciągu roku klienci MSP wykonali około 30 tysięcy transakcji, których wartość przekroczyła 39 mln zł" - powiedziała dyrektor.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 244,45 mld zł na koniec III kw. 2014 r. wobec 199,23 mld na koniec 2013 r.