Bank podał, że połączenie spółek wzmocni pozycję grupy w obszarze wsparcia instytucji finansowych.

"Proces połączenia nie wpłynie na realizację obowiązujących umów oraz na współpracę i relacje biznesowe z dotychczasowymi partnerami biznesowymi obu łączących się spółek. Nie spowoduje również żadnych zmian w ofercie bankowości elektronicznej pod marką Inteligo, ani nie wpłynie na obsługę klientów" - czytamy w komunikacie.

PKO BP Finat kontynuuje obsługę usług dystrybucji doładowań telefonów komórkowych, raportów oferowanych przez Biuro Informacji Kredytowej oraz pośrednictwa ubezpieczeniowego. Finat planuje również rozwój outsourcingu usług kompetencyjnych IT dla podmiotów z grupy PKO BP, jak i klientów zewnętrznych.

"Połączenie PKO BP Finat i Inteligo Financial Services to nie tylko poszerzenie oferty produktowej. To przede wszystkim wzmocnienie kompetencji i know how, które z pewnością wpłyną na zwiększenie dynamiki rozwoju i wzrost efektywności, a w konsekwencji na podwyższenie jakości świadczonych usług. (…) Nie zamykamy historii IFS, otwieramy jej nowy rozdział" - powiedziała prezes PKO BP Finat Agnieszka Surmacka.

Reklama

Konsolidacja skutkuje również podniesieniem kapitału zakładowego spółki do kwoty 107,30 mln zł. Wszystkie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym zostały objęte przez dotychczasowego wspólnika - PKO BP.

Główną działalnością PKO BP Finat sp. z o.o. jest świadczenie usług agenta transferowego w zakresie obsługi funduszy inwestycyjnych (TFI), otwartych funduszy emerytalnych (OFE) i ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (UFK). Spółka oferuje również usługi księgowości funduszy zarówno dla funduszy emerytalnych, UFK, jak i funduszy inwestycyjnych otwartych (FIO) i funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) oraz czynności pomocnicze w zakresie ewidencji uczestników FIZ.