Globalne marki szykują się do ekspansji na polskim rynku. Wśród nich jest należąca do legendarnego inwestora Warrena Buffetta sieć restauracji Dairy Queen.

Już wkrótce w Polsce na zostać otwarty pierwszy lokal sieci restauracji Dairy Queen. Głównym udziałowcem marki jest koncern Berkshire Hathaway kierowany przez Warrena Buffeta. Marka specjalizuje się w koktajlach mlecznych i burgerach. Polski rynek ma być dla amerykańskiej sieci przyczółkiem do dalszej ekspansji w regionie – pisze „Rzeczpospolita”.

>>> Polecamy: Dlaczego Warren Buffet jest szkodliwy dla twojego zdrowia?

Wielki powrót do Polski planuje też sieć meksykańskich restauracji Taco Bell należąca do koncernu Yum. Marka szuka już franczyzobiorców. Amerykanie w latach 90. próbowali zawojować polski rynek, ale szybko wycofali się z naszego kraju. Taco Bell ma w USA ponad 6 tys. lokali, ale w Europie wciąż jest ich niewiele. Koncern Yum jest także właścicielem m.in. KFC i Pizza Hut. W Polsce restauracje te są prowadzone przez grupę AmRest.

Polski rynek gastronomiczny jest wart ok. 24 mld zł i wciąż rośnie. Według szacunków specjalistów, w 2016 roku jego wartość może przekraczać 25 mld zł.

Czytaj więcej w „Rzeczpospolitej”