Forsal logo

Putin spotka się z Kerrym. USA ociepli stosunki z Rosją?

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
12 maja 2015, 08:30
Władimir Putin zamierza spotkać się z amerykańskim sekretarzem stanu. Prezydent Rosji przyjmie dziś Johna Kerrego w letniej rezydencji, w Soczi nad Morzem Czarnym.

Przedstawiciel Waszyngtonu przylatuje do Rosji na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych Siergieja Ławrowa. Obaj dyplomaci zamierzają porozmawiać o kwestiach związanych z kryzysem ukraińskim oraz konfliktach w krajach Bliskiego Wschodu. - Problemy, które zostaną omówione dotyczą sytuacji na świecie i stosunków rosyjsko - amerykańskich, włączając wszystkie trudne kwestie - cytują rosyjskie agencje wypowiedź wiceszefa dyplomacji Siergieja Riabkowa.

Strona rosyjska poinformowała również o możliwym spotkaniu Johna Kerrego z prezydentem Władimirem Putinem. W opinii komentatorów jeśli do niego dojdzie, będzie to przełom w skomplikowanych stosunkach Moskwy z Waszyngtonem.

>>> Polecamy: Rewolucja w rosyjskich elitach. Ulubieniec Putina traci pozycję

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: Rosja
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj