Nowy ład medialny i "udomowienie" banków - to dziedziny, na które Prawo i Sprawiedliwość zwróci uwagę, jeśli wygra wybory parlamentarne. Mówił o tym w radiowej Trójce rzecznik partii, Marcin Mastalerek.

Jak mówi rzecznik PiS-u, sytuacja w polskich mediach, zwłaszcza w tych regionalnych jest tragiczna, dlatego konieczny jest nowy ład, któremu służyć może na przykład nowelizacja ustawy medialnej.

Marcin Mastalerek zapowiada też, że Prawo i Sprawiedliwość podejmie działanie na rzecz repolonizacji banków. Pytany jak PiS zamierza to przeprowadzić, Mastalerek tłumaczył, że "trzeba po prostu na wolnym rynku wykupywać banki". "Trzeba konsekwentnie doprowadzić to tego, żeby jak największa część banków była w polskich rękach. Mamy duże firmy które mogą wykupywać, mamy kapitał, mamy możliwości - to jest tylko kwestia tego czy chcemy, czy nie" - mówił.

Rzecznik PiS zapowiada też, że ci którzy zaciągnęli kredyty we frankach, nie zostaną pozostawieni sami ze swoim problemem. Nie wykluczał, że nowe rozwiązania będą dotyczyć zarówno tych, którzy brali kredyt we frankach, złotówkach czy w euro. Jak mówił, trzeba zmienić filozofię tak, żeby państwo stawało po stronie obywateli, a nie wielkich korporacji i banków.

>>> Czytaj też: Podatkowa ofensywa PiS. Powstanie trzecia stawka dla najbogatszych Polaków?