„Na mocy umowy, KH zobowiązał się do zbycia na rzecz Innova Capital spółek zależnych, poprzez które posiada łącznie 63 proc. akcji spółki Pekaesu. Zawarcie umowy przyrzeczonej zostało uzależnione m.in. od uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji i ma nastąpić nie później niż w ciągu trzech miesięcy od dnia zawarcia umowy przedwstępnej" – czytamy w komunikacie.

„Transakcja zakupu Pekaesu jest wynikiem naszego zainteresowania dynamicznie rozwijającym się sektorem logistyki w Polsce. Jest to bardzo dobrze zarządzana spółka, która w ciągu ostatnich lat przeszła gruntowną restrukturyzację, zmieniając się z firmy transportowej w nowoczesną i zyskowna firmę logistyczno-intermodalną. Bardzo wysoko oceniamy nie tylko wprowadzone zmiany, ale także duży potencjał rozwoju spółki i wzrostu jej wartości. Zamierzamy skutecznie wspierać Pekaes w dalszej realizacji ambitnej strategii." – powiedział partner zarządzający InnovaCapital Krzysztof Kulig, cytowany w komunikacie.

Transakcja jest elementem realizacji nowej strategii KI, zgodnie z którą grupa będzie się koncentrowała na czterech kluczowych branżach o najwyższym dla spółki potencjale wzrostu: chemii, infrastrukturze, energetyce i nowych technologiach, podano również.

Pekaes S.A. jest jedną z najstarszych polskich firm transportowych. Od 2004 akcje spółki są notowane na warszawskiej giełdzie. Jej oferta obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. 

>>> Czytaj też: Starcie gigantów. Sołowow zmierzy się z Kulczykiem w walce o pola