"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 39/2015 z dnia 30 kwietnia 2015 roku, zarząd banku BGŻ BNP Paribas informuje, że w dniu 30 lipca 2015 roku rada nadzorcza banku podjęła uchwałę o zmianie uchwały w sprawie warunkowego powołania prezesa zarządu banku BGŻ BNP Paribas S.A. Zmiana dotyczy daty powołania pana Tomasza Bogusa na stanowisko prezesa zarządu banku BGŻ BNP Paribas. Przedmiotowa uchwała w sprawie powołania wejdzie w życie z dniem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie na podstawie art. 22 b ustawy Prawo bankowe - jednak nie wcześniej niż dnia 1 września 2015 r." - czytamy w komunikacie.

>>> Czytaj też: Tomasz Bogus - nowy prezes na bankową fuzję BGŻ i BNP Paribas

Jednocześnie bank poinformował, że 30 lipca br. prezes Józef Wancer złożył oświadczenie, na mocy którego zmienił termin wejścia w życie rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa zarządu banku. Zgodnie z tym oświadczeniem, Wancer będzie pełnił tą funkcję do dnia 31 sierpnia 2015 r., podano również w osobnym komunikacie.

W kwietniu br. bank informował, iż Wancer złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu BGŻ, przy czym rezygnacja będzie skuteczna z dniem 17 września 2015 r. lub z dniem wyrażenia przez KNF zgody na powołanie nowego prezesa. Jak wówczas informowano, po wygaśnięciu mandatu Wancera, BNP Paribas zamierza głosować na walnym zgromadzeniu banku za jego powołaniem rady nadzorczej banku.

Bank BGŻ BNP Paribas jest 7. co do wielkości bankiem z łącznymi aktywami na poziomie 63,6 mld zł. Wartość depozytów wyniosła 46,8 mld zł, a kredytów 49,8 mld zł na koniec 2014 r.