"Ze względu na trudną sytuację finansową firmy, 14. pensja zostanie wypłacona do 1 czerwca tego roku, a pracodawca będzie zobowiązany do wypłaty odsetek z tytułu przesunięcia wypłaty w stosunku do terminu obowiązującego w poprzednich latach, a więc 15 lutego" - czytamy w komunikacie.

Ustalono również, że 14. pensja za 2015 r. zostanie wypłacona na zasadach stosowanych przy wyliczaniu poprzedniej nagrody za 2014 r.

Czternasta pensja za 2015 r. jest ostatnim świadczeniem, do którego pracownicy nabyli prawo przed  zawarciem lutowego porozumienia ze stroną społeczną, kończącego prowadzony wówczas strajk.

>>> Czytaj też: JSW zapowiada dalsze cięcie zatrudnienia. Ma odejść ponad 1,6 tys. osób

W połowie września ub.r. JSW zawarła porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi, zgodnie z którym przez 3 lata - poczynając od 2016 roku - w JSW została wstrzymana m.in. wypłata 14. i deputatu węglowego a w przypadku administracji również Barbórki. Pozwoli to w okresie tych trzech lat ograniczyć koszty pracy o ok. 2 mld zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.