Jako wiceprezes Mazur będzie odpowiadała na poziomie grupy za rozwój sprzedaży marki prywatnej oraz za marketing i rozwój produktów brandowych.

"Przejęcie Global Cosmed Group przez Global Cosmed umożliwia uproszczenie struktury grupy i otwiera przed nią nowe możliwości. Dzięki transakcji na warszawskiej Giełdzie będzie notowana silna grupa z ogromnym potencjałem międzynarodowego rozwoju" – powiedziała Mazur, cytowana w komunikacie.

Magdalena Mazur związana jest zawodowo z Global Cosmed Group od 1998 r. Od 2008 r. była wiceprezesem zarządu Global Cosmed Group, a od grudnia 2015 r. prezesem. Do stycznia 2016 r. zasiadała w radzie nadzorczej Global Cosmed.

W zeszłym miesiącu, zgodnie z zapowiedziami i ustaleniami z listu intencyjnego, Global Cosmed podjął decyzję o sfinalizowaniu przejęcia spółki Global Cosmed Group. W piątek Global Cosmed formalnie przejął kontrolę nad Global Cosmed Group. Niemniej cała transakcja zostanie sfinalizowana do końca maja, kiedy Global Cosmed obejmie dodatkową emisję akcji serii D, E i F.

"Konsolidacja wszystkich powiązanych właścicielsko spółek z pewnością przyśpieszy rozwój grupy. W wyniku transakcji połączenia powstanie jedna, transparentna grupa kapitałowa, posiadająca szeroki portfel produktowy z zakresu znanych brandów, takich jak Bobini, Apart, Sofin czy Kret jak i marek prywatnych. Spółka giełdowa skokowo zwiększy zasięg swojej działalności, a poprzez plany ekspansji stanie się istotnym graczem w Europie oraz na rynku globalnym. Szczególnie ważny jest dalszy wzrost eksportu do krajów Europy oraz skuteczne otwarcie na atrakcyjne kierunki eksportu do krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Połączenie umożliwi realizację synergii zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów. W wyniku transakcji zarząd oczekuje w ciągu najbliższych dwóch lat realizacji synergii, które pozwolą na zwiększenie EBITDA o ok. 6,2 mln zł" - przypomina spółka.

Reklama

Global Cosmed to największy polski producent kosmetyków i chemii gospodarczej. Głównymi odbiorcami spółki są krajowe oraz międzynarodowe sieci handlowe, w tym również dyskontowe. W październiku 2014 roku spółka przejęła aktywa niemieckiego producenta chemii gospodarczej domal wittol (obecnie Global Cosmed Domal GmbH).