″Mamy w planach kolejne złoże fosforytów, jesteśmy w trakcie procesu uzyskiwania koncesji″ - powiedział Kapłucha podczas panelu na Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Dodał, że spółka rozważa uruchomienie w Senegalu także instalacji kwasu fosforowego. Na miejscu działa już kopalnia fosforytów.

Grupa Azoty przygląda się także możliwości w innych krajach afrykańskich. Należą do nich kraje sąsiadujące z Senegalem, innych pozaeuropejskich oraz europejskich, wskazał wiceprezes w rozmowie z ISBnews.

″Rozglądamy się w krajach pozaeuropejskich, ale też w Europie. Mamy kilka celów, natomiast nic nie zostało jeszcze skonkretyzowane″ - powiedział

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. rozpoczęły inwestycje w Senegalu w sierpniu 2013 r. od zakupu 55% udziałów w Spółce African Investment Group SA, która  posiada koncesje na dostęp do złóż fosforytów i ilmenitów w Senegalu.

>>> Czytaj też: 12 zł na godzinę. Ruszają konsultacje ws. ustawy o minimalnej stawce godzinowej

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.