Akcjonariusze Grupy Lotos odwołali ze składu rady nadzorczej IX kadencji Wiesława Skwarko (przewodniczącego), Agnieszkę Trzaskalską (wiceprzewodniczącą), Oskara Pawłowskiego (sekretarza) oraz członków: Małgorzatę Hirszel i Michała Rumińskiego. Jednocześnie w skład rady nadzorczej powołano Roberta Pietryszyna (wybranego na przewodniczącego), Dariusza Figurę, Katarzynę Lewandowską, Cezarego Krasodomskiego oraz Marię Sierpińską, podała spółka. 

Pietryszyn to absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada tytuł Master of Business Administration, ukończył też Menedżerskie Studia Podyplomowe Zarządzania firmą na Akademii Ekonomicznej w Wrocławiu. Był prezesem spółki Wrocław 2012, w której był odpowiedzialny za procesy inwestycyjne i handlowe. Był też związany z grupą KGHM.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.

>>> Czytaj też: Rosyjska ropa to za mało. Tajne kontrakty Lotosu z Arabami