Na pytanie: czy miliarderzy wiedzą coś więcej niż, normalni ludzie? Steve Jobs miał odpowiedzieć, że istnieje coś takiego jak „mentalność miliarderów”. Pytanie zostało zadane w popularnym serwisie Quora, który zbiera pytania i jak sam twierdzi, ma najlepsze odpowiedzi.

"Wszystko wokół ciebie, to co nazywamy życiem zostało stworzone przez ludzi, którzy nie byli mądrzejsze od ciebie i można zmienić życie, można mieć na nie wpływ, można budować własne rzeczy, tak aby inni ludzie mogli z nich korzystać." Takiej odpowiedzi udzieli Jobs. Ten cytat doskonale podsumowuje różnicę między milionerami a reszta z nas - portal Yahoo przypomina słowa twórcy Apple'a.

Jest w tym coś, ze wszyscy bogaci ludzie mają tendencję do internalizacji - wyjaśnił Mathieson, inwestor venture, który pracował z miliarderami. - Miliarderzy zdają sobie sprawę, że świat jest elastyczny. Mając wystarczająco dużo możliwości nacisku, ludzie z wizją i pomysłem naprawdę mogą go zmienić – dodał inwestor. Większość ludzi przyjmuje świat, taki jak jest i nie próbuje do zmieniać wedle swojego pomysłu.

Steve Siebold, autor książki: „Jak myślą bogaci” rozmawiał z ponad tysiącem milionerów, by dowiedzieć się, jaki jest ich sposób myślenia. Czy da się znaleźć w myśleniu tych osób jest jeden wspólny mianownik.

Bogaci ludzie działają, nie stoją w miejscu czekając na rozwój sytuacji, oni sami kreują rzeczywistość. Pozostali ludzie typują numery w grach losowych lub modlą się.

Bogaci nie są mądrzejsi niż zwykli ludzi, oni po prostu myślą strategicznie – dodaje Siebold.

Kiedy bogaci potrzebują pieniędzy, nie zastanawiają się, skąd je wziąć, choć też nie zawsze je mają, po prostu rozpoczynają tworzenie nowych pomysłów, które rozwiązują problemy.

Im większe problemy możesz rozwiązać, tym większe zarobisz pieniądze – tym tokiem rozumowania kierują się miliarderzy.

>>>Czytaj więcej: Ulotne bogactwo. Gdzie się podziali miliarderzy z lat 90.?

I na koniec dodaje optymistycznie, że każdy może stać się bogatym. "To nie ma nic wspólnego z edukacją lub z pochodzeniem. Bogactwo gwarantuje nie to co robisz, ale to kim jesteś.