Koordynowane przez Warbud prace w Złotej 44 zakończą się w tym roku. Wtedy też rozpocznie się procedura przekazywania klientom apartamentów, poinformował BBI Development.

Prace wykończeniowe prowadzone są równolegle na wszystkich kondygnacjach budynku, zaś postępy najbardziej widoczne są między innymi na 8. piętrze wieżowca, przeznaczonym na przestrzeń rekreacyjną.

"Wkrótce montowana będzie stalowa niecka pod 25-metrowy basen. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, konstrukcja wykonana jest bowiem z nierdzewnej stali i waży ponad siedem ton. Została wyprodukowana na nasze specjalnie zamówienie w Czechach i będzie dostarczona w kilku częściach" - powiedział wiceprezes Krzysztof Tyszkiewicz, cytowany w komunikacie.

>>> Czytaj też: BBI Development: Wznowienie prac budowlanych projektu Złota 44 nastąpi w lutym

Równolegle na wszystkich poziomach obiektu prowadzone są także montaże instalacji elektrycznych, wodnych i grzewczych.

"Prace wykończeniowe Złotej 44 koordynowane przez Warbud z dnia na dzień zyskują na intensywności. Docelowo na budowie będzie pracować jednocześnie ponad 500 osób. Współpraca ze specjalistami tej klasy to gwarancja sprawnego i terminowego ukończenia inwestycji. Dzięki temu jeszcze w tym roku rozpocznie się procedura przekazywania pierwszych apartamentów klientom" - powiedział wiceprezes Rafał Szczepański, również cytowany w komunikacie.Złota 44 jest luksusowym apartamentowcem obejmującym 288 lokali, budowanym obecnie w ścisłym centrum Warszawy, którego wysokość wynosi 192 metry. Części wspólne obejmować będą m.in. basen o dł. 25 m, siłownię, spa, piwniczki do starzenia win i prywatną salę kinową.

Od sierpnia 2014 r. projekt wspólnie realizują BBI Development oraz Amstar - amerykańska spółka funkcjonująca na rynku nieruchomości w skali globalnej.

BBI Development jest spółką deweloperską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 r.

>>> Czytaj też: Złota 44: wieżowiec Libeskinda w Warszawie odsłoni swoje wnętrza