- Budimex Nieruchomości w I kwartale 2016 r. przedsprzedał 317 mieszkań w porównaniu do 499 lokali rok wcześniej. Sprzedaż notarialna wyniosła w tym czasie 242 mieszkania, podczas gdy w I kwartale 2015 r. było to 109 mieszkań - poinformował PAP Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu.

- Spółka deweloperska Wikana planuje rozpocząć w tym roku budowę 400-460 lokali i sprzedać ponad 250 mieszkań. Deweloper liczy na poprawę marży brutto ze sprzedaży i dalszą optymalizację kosztów - poinformował prezes Robert Pydzik.

- Orbis chce przeznaczyć z zysku za 2015 r. 69,12 mln zł na wypłatę dywidendy, czyli 1,5 zł na akcję. Pozostałe 40,09 mln zł ma pozostać jako zysk zatrzymany spółki z przeznaczeniem na cele statutowe - podał Orbis w komunikacie.

- Liczba zakontraktowanych w pierwszym kwartale lokali przez spółki z grupy kapitałowej Robyg wyniosła 727 umów, po uwzględnieniu rezygnacji klientów - poinformowała spółka w komunikacie.

Reklama

- Atal wprowadził do sprzedaży pierwszy etap inwestycji Atal Residence w Krakowie, w którym powstanie 224 mieszkania - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Fortum Holding ogłasza przymusowy wykup 7.966.201 akcji Duonu, uprawniających do 6,65 proc. głosów na WZ tej spółki, po 3,85 zł za papier - podał pośredniczący w transakcji Pekao IB.

- Asseco Poland podpisało kontrakt z ARiMR pod nazwą „realizacja niezbędnych wymagań na Kampanię 2016 r.”, tj. wykonanie zadań mających na celu zapewnienie ciągłości działania aplikacji SIA oraz prawidłowego przeprowadzenia wypłat. Wartość zlecenia to 40,6 mln zł netto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Oferta konsorcjum Atos Polska za 59 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na utrzymanie i rozwój systemu SIA. Na drugim miejscu znalazło się HP Enterprise, a na trzecim Sygnity. Czwarta okazała się oferta Asseco Poland, które obecnie utrzymuje i rozwija ten system - podała ARiMR.

- Erste Securities rozpoczął korzystanie z usługi kolokacji, dającej najszybszy dostęp do systemu transakcyjnego GPW - podała giełda w komunikacie prasowym.

- Oferta konsorcjum Trakcji za 29,52 mln zł brutto okazała się najtańsza w przetargu na budowę linii tramwajowej na Tarchomin – etap II. Druga pod wglądem ceny okazała się oferta konsorcjum ZUE i Strabagu za 31,6 mln zł - poinformował PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka.

- Stokrotka, spółka zależna Emperii, osiągnęła w marcu sprzedaż towarów na poziomie 209 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 27 proc. rdr - podała Emperia w komunikacie.

- Grupa Robyg szacuje, że liczba lokali uznanych w przychodach w I kwartale 2016 r. wynosi około 570 - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Inpro proponuje, by spółka wypłaciła za 2015 r. 0,3 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Magna Polonia chce skupić do 180 tys. swoich akcji w celu ich umorzenia. Cena zakupu wynosi 2,6 zł za papier - podał pośredniczący w ofercie DM BZ WBK.

- Ponad 7,6 mln zł zysku brutto wypracowała w pierwszym kwartale tego roku spółka Węglokoks Kraj, która niespełna rok temu kupiła od Kompanii Węglowej kopalnie Bobrek i Piekary, łączące je w jeden zakład. W tym roku spółka zainwestuje w kopalni ponad 100 mln zł.

- Western Gate Private Investments, wehikuł inwestycyjny kontrolowany przez Luisa Amarala, który posiada pakiet 9,7 proc. akcji Stock Spirits Group, chce zmian w zarządzie i rewizji strategii alkoholowej spółki - poinformował w komunikacie Western Gate.

- Sprzedaż lokali ważona udziałem Polnordu w poszczególnych spółkach grupy wyniosła w I kwartale 2016 r. 276 lokali netto. W wyniku finansowym za ten okres zostanie z kolei rozpoznanych 301 mieszkań - podała spółka w komunikatach.

=============================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP)

=============================