OPTeam kupi pozostałe 50% w PeP od PWPW za 70 mln złWarszawa, 18.04.2016 (ISBnews) - OPTeam podpisał warunkową przedwstępną umowę nabycia 50% akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) za 70 mln zł. Po zamknięciu transakcji OPTeam będzie właścicielem 100% PeP.

"Razem z naszym partnerem finansowym funduszem Innova Investments LLC, będziemy w oparciu o PeP budować bardzo silną grupę. Jej celem będzie zbudowanie pozycji czołowego gracza na polskim rynku płatności elektronicznych i lidera pod względem innowacyjności oraz wprowadzania nowych rozwiązań" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej OPTeam Janusz Bober, cytowany w komunikacie.

W procesie odkupienia akcji od PWPW OPTeam jest wspierany przez funduszu Innova. Celem partnerów jest zwiększenie pozycji konkurencyjnej PeP i dalsze, dynamiczne zwiększenie skali biznesu tej grupy, podano także.

Podpisana umowa ma charakter przedwstępny. Warunkiem jej finalizacji jest m.in. zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz uzyskanie przez OPTeam od Kolporter sp. z o. o. sp.k. bezwarunkowego oświadczenia o zwolnieniu PWPW z poręczenia za zobowiązania spółki Polskie ePłatności, lub doprowadzenie przez OPTeam, za zgodą PWPW do innej czynności prawnej, której skutkiem będzie bezwarunkowe zwolnienie PWPW z poręczenia.

"Strony przewidują, że zawarcie umowy sprzedaży akcji PeP nastąpi w terminie do dnia 30 czerwca 2016 r." - czytamy dalej.

Polskie ePłatności, w których OPTeam ma w tym momencie 50% akcji, to jeden z pięciu największych w Polsce operatorów płatności elektronicznych. Spółka została założona wspólnie przez OPTeam i PWPW.

OPTeam S.A. działa na rynku usług IT od 1988 r. Spółka jest producentem i integratorem specjalistycznych systemów informatycznych opartych o technologie kart elektronicznych. Od października 2010 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)