Kontrakty na Euro Stoxx 50 w dół o 0,164 proc., FTSE 100 futures zniżkują o 0,216 proc., CAC 40 futures spadają o 0,145 proc., a na DAX - zniżkują o 0,228 proc.

Analitycy oceniają, że Fed teraz prawdopodobnie nie zmieni nic w swojej polityce monetarnej.

Traderzy oceniają szanse na podwyżkę stóp procentowych w USA na następnym posiedzeniu, w czerwcu, na 20 procent.

Tymczasem rano w Niemczech podano dobre dane z gospodarki. Indeks nastrojów niemieckich konsumentów GfK na maj wyniósł 9,7 pkt. wobec 9,4 pkt. miesiąc wcześniej - podała niemiecka grupa badań rynkowych GfK. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 9,4 pkt., bez zmian.

Reklama

Pozytywnie na rynkach odbierany jest dalszy wzrost cen ropy naftowej, która drożeje o ponad 1 proc., po zwyżce we wtorek o 3,3 proc.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 44,64 USD, po zwyżce o 60 centów, czyli 1,4 proc.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 65 centów, czyli 1,4 proc., i jest wyceniana po 46,39 USD za baryłkę.

Po południu wyliczenia dotyczące zapasów ropy w USA w ub. tygodniu poda Departament Energii USA (DoE). Analitycy oceniają, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 1,5 mln baryłek.

Tymczasem we wtorek niezależny Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 1,07 mln baryłek.

Bank Światowy podwyższył swoje prognozy cen ropy w 2016 r. oceniając, że w tym roku wzrośnie zapotrzebowanie na ropę ze strony rafinerii, a w USA w II połowie 2016 r. będą jeszcze mocniejsze cięcia produkcji ropy.

BŚ szacuje, że średnia cena ropy wyniesie w tym roku 41 dolarów za baryłkę. To jednak i tak o 19 proc. mniej niż wynosiła ona w 2015 r.(PAP)