Zysk operacyjny wyniósł 5,56 mln zł wobec 4,83 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 7,15 mln zł w I kw. 2016 r. wobec 5,89 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I kw. 2016 r. wyniósł 4,61 mln zł wobec 4,21 mln zł zysku rok wcześniej.

"Bardzo solidne wyniki finansowe za I kwartał br. (był to najlepszy początek roku w historii naszej Grupy) to oczywiście konsekwencja utrzymującej się na wysokim poziomie sprzedaży gry 'This War of Mine', mimo że od jej premiery, w wersji na komputery PC, minął już grubo ponad rok (gra jest w sprzedaży od listopada 2014 roku). 29 stycznia 2016 roku na sklepowe półki trafiła wersja 'This War of Mine' na konsole Xbox One i PS4. Przychody z jej sprzedaży miały znaczący wpływ na wyniki finansowe Grupy za I kwartał. Istotne znaczenie dla rezultatów za ten okres miała też premiera, 8 lutego, chińskiej wersji językowej 'This War of Mine', która zbiegła się z Chińskim Nowym Rokiem" - napisali członkowie zarządu w liście do akcjonariuszy i inwestorów.

W I kwartale 11 bit studios kontynuowało prace nad grą Industrial (tytuł roboczy).

"Jej premiera jest zaplanowana na II kwartał 2017 roku ale już jesienią br. Spółka przedstawi teaser, który zdradzi więcej informacji dotyczących tego długo oczekiwanego przez inwestorów i fanów gier komputerowych tytułu. Wcześniej, bo już na przełomie II i III kwartału 2016 roku, na rynek trafi płatny dodatek (DLC) do PC-towej wersji gry 'This War of Mine' rozszerzający ją o postaci dzieci. Obecnie w grę 'This War of Mine:The Little Ones' mogą grać jedynie posiadacze konsol Xbox One i PS4. Premiera analogicznego dodatku do wersji "TWoM" na urządzenia mobilne planowana jest w bieżącym roku" - napisali także członkowie zarządu.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

(ISBnews)