Stacje paliw odbierają klientów kawiarniom

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
2 czerwca 2016, 07:05
Rosnąca liczba miejsc serwujących latte i espresso napędza biznes kawiarniany. Boom byłby jeszcze większy, gdyby nie wysokie ceny małej czarnej - pisze "Rzeczpospolita".

Już niemal 30 proc. Polaków pije kawę poza domem kilka razy w tygodniu - wynika z raportu Cafe Monitor 2016 firmy ARC Rynek i Opinia. Zmianie przyzwyczajeń miłośników małej czarnej sprzyja rosnąca liczba punktów.

"Oferta kawowa pojawia się w miejscach, gdzie jej do tej pory nie było: w piekarnio-ciastkarniach czy kioskach z prasą. Bardzo wysoki odsetek badanych pije kawę na stacjach benzynowych" - komentuje Katarzyna Knothe z ARC Rynek i Opinia.

Stacje paliw wskazało aż 66 proc. osób zapytanych o to, gdzie piło kawę w ciągu ostatnich 30 dni. Z 80 proc. wskazań wyprzedziła je tylko kawa wypita w domu lub u znajomych. (...) Dopiero na szóstym miejscu (51 proc. wskazań) znalazły się kawiarnie sieciowe.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj