"Jest duży rynek inwestycji w Niemczech, zastanawiamy się nad wejściem i realizacjami w formule design&build" - powiedziała Bobkowska podczas konferencji prasowej.

Dodała, że dla spółki oznaczałoby to pierwsze budowy za granicą w 29-letniej historii firmy.

Ponadto spółka przygotowuje swój pierwszy projekt mieszkaniowy: w Krośnie, na 42 lokale. Będzie to inwestycja polegająca na przebudowie budynku na terenie dawnej huty szkła.

"W Krośnie chcemy wyjść na rynek w IV kwartale. Budowa także może zacząć się w tym roku; zależy od przedsprzedaży" - wskazała prezes.

Ponadto, po zakończeniu realizacji swojej największej inwestycji - Galerii Galena w Jaworznie -i uwolnieniu potencjału wykonawczego, spółka realizuje coraz więcej budów dla zewnętrznych odbiorców.

"Prowadzimy obecnie - poza własnymi - 8 budów. W generalnym wykonawstwie będzie[w całym 2016 r.] nie gorzej niż rok temu. Na przyszły rok mamy już spory portfel - powinien być zdecydowanie lepszy" - powiedział wiceprezes Jarosław Broda.

Własne budowy spółki to nowy park handlowy w Sosnowcu (2,7 tys. m2), nowa hala przemysłowa w Rzeszowie (2,5 tys m2), rozbudowa Galerii Sanowej w Przemyślu o kino oraz galerii handlowej w Kluczborku o jeden lokal (0,5 tys m2). P.A. Nova przygotowuje też budowę parku handlowego w Kłodzku (ok. 3 tys. m2) - na razie pozyskała pozwolenie na budowę i pracuje nad rozbudową Galeny o 4 tys. m2 (miałoby to zostać zrealizowane w przyszłym roku).

"Pracujemy także nad dwoma lokalizacjami na kolejne parki handlowe" - powiedziała prezes.

Portfel obiektów własnych spółki liczył na koniec I półrocza 11 obiektów (w tym 2 przemysłowe) o łącznej powierzchni najmu 110,1 tys. m2.

P.A. Nova jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)