GDDKiA wznowi przetargi o wartości ok. 4,1 mld zł we wrześniu


Warszawa, 02.09.2016 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jeszcze we wrześniu br. zaprosi wykonawców do składania ofert cenowych w przetargach o wartości ok, 4,1 mld zł, poinformowali wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit oraz szef GDDKiA Jacek Bojarowicz.
"W najbliższym czasie planowane jest skierowanie zaproszeń do składania ofert cenowych w przetargach o wartości 4,1 mld zł" - powiedział Szmit podczas konferencji prasowej.
"Przerwa w przetargach, która była od początku roku nie została zmarnowana - w tym czasie wsłuchiwaliśmy się w to, co mówi branża. W tym roku uruchamiamy jeszcze ok. 15 odcinków. By nie kumulować, będziemy uruchamiać nie więcej jak 3 w ciągu tygodnia" - dodał Bojarowicz.
Uruchomione zostaną odcinki w ramach następujących projektów (w każdym jest od 1 do 3 odcinków):
- autostrada A2 odc. Warszawa węzeł Lubelska - początek obwodnicy Mińska Maz.
- droga ekspresowa S7 Warszawa - Grójec
- droga ekspresowa S17 Warszawa węzeł Zakręt - węzeł Lubelska
- droga ekspresowa S1 Przyrzowice - Podwarpie etap III
- droga ekspresowa S3/S6 Kijewo - Rzęśnica
- droga ekspresowa S10 - obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa
- droga krajowa nr 15 w Nowym Mieście Lubawskim
- wiadukt w Legionowie
- zakończenie obwodnicy Inowrocławia.
Z prezentacji wynika, że dla wszystkich wymienionych powyżej zadań zaproszenia do składania ofert cenowych zostaną skierowane we wrześniu br.
Szmit przypomniał, że w Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 do realizacji zostały skierowane do tej pory inwestycje o wartości 80,8 mld zł, z czego obecnie w realizacji są drogi za 51,5 mld zł, a w przetargach - za 29,4 mld zł.
W realizacji są 93 zadania o łącznej długości 1 329 km, w tym 880 km w budowie, a 449 km w fazie projektowania. W przetargach natomiast jest 759 km na łącznie 63 zadaniach, wyliczył Szmit.
(ISBnews)