"Jesteśmy przekonani, że konsekwentna realizacja założonych działań pozwoli nam utrzymać wyznaczone trendy również w kolejnych okresach, co przełoży się na coraz lepszy sentyment do spółki uczestników rynku kapitałowego" - powiedział prezes Jakub Baran, cytowany w komunikacie.

Altus TFI zwiększył zaangażowanie w akcje PBKM do 5,31%. Przed transakcją w portfelach funduszy zarządzanych przez Altus TFI znajdowało się 4,996 proc. akcji PBKM, podano również.

"Największe zaangażowanie w akcje PBKM (38,1%) posiada fundusz venture capital Enterprise Venture Fund I zarządzany przez Enterprise Investors. W wyniku przeprowadzonego w kwietniu tego roku IPO fundusz sprzedał 17,3% akcji PBKM. Zarząd spółki posiada łącznie 9,4% akcji PBKM" - czytamy w komunikacie.

Działalność grupy PBKM koncentruje się na pozyskiwaniu, przetwarzaniu (preparatyce) i przechowywaniu komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie osób fizycznych – rodziców spodziewających się dziecka (tzw. rodzinne bankowanie krwi pępowinowej lub bankowanie rodzinne). W skład grupy wchodzi 15 podmiotów, z których 8 prowadzi bank komórek i tkanek, 3 usługi diagnostyczne, 1 tzw. szpital jednego dnia i 1 działalność usługową na rzecz pozostałych spółek z grupy. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w kwietniu 2016 r.

(ISBnews)