"Na chwilę obecną udało nam się skupić około 1 mln akcji za ok. 10 mln zł. Na planowanym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu 14 listopada br. chcemy prosić akcjonariuszy o rozszerzenie programu skupu akcji do poziomu 100 mln zł" - powiedziała Ogryczak na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodała, że planowane zakończenie skupu przypada na pierwszy tydzień grudnia 2016 r. "Po skupie akcji zakładamy obecnie, że umorzenie może nastąpić do końca roku" - wskazała.

Według niej, spółka posiada odpowiednie zasoby gotówkowe i nie wyklucza, że skup w zależności od zainteresowania akcjonariuszy może objąć maksymalną wartość.

Spółka planuje skupować akcje po średnim kursie z ostatniego miesiąca poprzedzającego rozpoczęcie skupu.

Prezes Tomasz Czechowicz podtrzymał strategię dywersyfikacji geograficznej spółki poprzez planowanie inwestycji w układzie: 50% Polska, 40% rynki Europy Zachodniej, Skandynawii i Izraela, 10% rynki rozwijające się: Rosja i Turcja.

MCI poniósł ponad 325 mln zł wydatków inwestycyjnych w pierwszych 3 kwartałach br.

Według Czechowicza, sytuacja giełdowa raczej nie ma większego wpływu na wycenę funduszy MCI. "Rynki są od 8 lat w silnym wzroście, szczególnie w USA. Po tak długim cyklu należy oczekiwać jakiegoś wypłaszczenia" - wskazał.

MCI Capital (dawniej MCI Management) jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)