"[Średnioroczny capex] 30 mln zł traktuję jako minimum, a jeżeli wyniki IV kwartału będą dobre, to chciałbym, żeby podnieść ten standardowy capex do 33-35 mln zł rocznie, przy zachowaniu tego samego poziomu inwestycji odtworzeniowych, tzn. żeby podnieść do 20-21 mln zł średnioroczny capex rozwojowy.

Wcześniej spółka zakładała ok. 18 mln zł średniorocznych nakładów na inwestycje rozwojowe i ok. 12 mln zł na inwestycje odtworzeniowe. W ostatnich latach wydatki były nieco niższe.

"W związku z tym pozostaje nam do zagospodarowania w moim pojęciu ok 5-10 mln capeksu rozwojowego, jeżeli wynik 2016 r. będzie poprawny" – dodał prezes.

Wyjaśnił, że spółka planuje rozpocząć w związku z tym nowy projekt, niezwiązany z aktualnie realizowaną inwestycją w folie nano. Decyzja w tej sprawie może zostać podjęta w marcu 2017 r.

"Mamy trzy możliwe projekty: jeden może się zamknąć do końca I kw. 2018 r., drugi do końca III kw 2018 r., a trzeci to otwarta furtka na to, by patrzeć, czy nie ma interesujących projektów związanych z przejęciem podmiotów zewnętrznych" – powiedział Nowicki.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)