"Będę rozczarowany, jakby nie było istotnej produkcji już w III kw., ja w tej chwili planuję start linii na lipiec, a wcześniej planowaliśmy na sierpień" – powiedział Nowicki podczas konferencji prasowej.

Linia produkcyjna powstaje w zakładzie w Oławie kosztem 30 mln zł. Dzięki niej spółka dołoży ok. 18 tys. ton mocy produkcyjnych rocznie do obecnych ok. 45 tys. ton.

"W praktyce zrobimy spory transfer produkcji na tę nową linię. Ona będzie wykorzystana w 100%, a spadnie wykorzystanie innych linii. Dzięki niższym kosztom produkcji nie zobaczymy spadku rentowności przy wzroście wolumenu" – wyjaśnił prezes.

W okresie I-III kw. br. Ergis odnotował wzrost sprzedaży folii nanoErgis o 30% r/r.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)