MOL planuje w detalu rozwój usług związanych z mobilnością klientów

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
16 listopada 2016, 10:14
MOL w segmencie detalicznym planuje rozwój usług związanych z mobilnością klientów. Grupa zakłada, że rola paliw kopalnych będzie ulegać zmniejszeniu, poinformował wiceprezes Ferenc Horvath


 

"Nasze główne założenie jest takie, że zużycie paliw kopalnych ulegnie znaczącemu zmniejszeniu. W sektorze transportu jest alternatywa" - powiedział Horvath podczas spotkania prasowego.

"Nadal wierzymy, że biznes paliw kopalnych będzie do utrzymania, ale nie będzie generował już takich pieniędzy" - dodał.

Wiceprezes zadeklarował: "Chcemy skupić się na usługach dla mobilności. Nie będziemy koncentrować ich wokół paliwa, ale wokół potrzeb klienta".

Wyjaśnił, że chodzi o wszystkie usługi, których może potrzebować osoba podróżująca w perspektywie kolejnych lat, kiedy rozpowszechnią się samochody elektrycznie, car-sharing itp.

"Musimy być bardziej przedsiębiorczy i zwracać uwagę na innowacje" - podsumował Horvath.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj