Jak poinformował PAP Tomasz Snażyk, jeden z jurorów, zwycięska firma działa w branży IoT (Internet of Things). Tworzy proste w instalacji i użytkowaniu urządzenia elektroniczne, połączone z autorską technologią uWiFi. Zwycięzcy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł.

Zdobywcą drugiego miejsca i nagrody w wysokości 35 tys. zł została firma Quotiss z Warszawy, zajmująca się tworzeniem oprogramowania dla firm logistycznych. Trzecie miejsce i 15 tys. zł nagrody przypadło firmie Avatar Genies, także z Warszawy, która działa w branży rozrywkowej – tworzy animacje na żywo.

W „Bitwie” startowały 24 startupy. Składała się ona z dwóch faz – grupowej i finałowej, do której przeszło siedem najlepszych startupów.

Reklama

Podczas każdej z faz startupy prezentowały swój projekt oceniany przez jury. Warunkiem dopuszczenia startupu do „Bitwy” było zaawansowanie projektu, czyli to, że prezentowany produkt jest już wdrożony, ale będzie dalej rozwijany, dopracowywany.

W skład piętnastoosobowego jury weszli przedstawiciele środowiska inwestorskiego, przedsiębiorców, startupów i biznesu. Jurorzy oceniali głównie zespół tworzący firmę, model biznesowy, to, w jaki sposób chce ona zarabiać i się rozwijać, oraz to, czy rynek już istnieje, czy trzeba go wytworzyć; kolejnym kryterium była ocena innowacyjności.

W czwartek w Jasionce k. Rzeszowa rozpoczął się dwudniowy Kongres 590. Jego głównym celem ma być wymiana idei i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Do Jasionki, oprócz najważniejszych przedstawicieli władz, w tym prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło przyjechali również reprezentanci największych polskich i zagranicznych firm. (PAP)