"Przedmiotem zawartej umowy jest najem lokalu w centrum handlowym 'Galeria Sandomierz' w Sandomierzu. Uruchomienie przez spółkę działalności w wynajętym lokalu nastąpi w grudniu bieżącego roku" – czytamy w komunikacie.

Łączna liczba sklepów otwartych w 2016 r. wyniesie 15. Briju na koniec roku będzie operatorem 45 salonów o łącznej powierzchni 3,1 tys.m2.

"Możemy dziś oficjalnie potwierdzić sukces tegorocznego planu rozwoju sieci sprzedaży. Podpisaliśmy umowę na ostatnią lokalizację, dzięki czemu w całości uda nam się zrealizować ambitny plan otwarć nowych salonów. W tym roku liczba sklepów Briju wzrośnie z 30 w styczniu do 45 na koniec grudnia. Obecnie skupiamy się na realizacji planowanych otwarć nowych salonów i odpowiednim wykorzystaniu okresu przedświątecznych zakupów" - powiedział prezes spółki Przemysław Piotrowski, cytowany w komunikacie.

W tym roku Briju otworzyło 10 salonów zlokalizowanych w galeriach handlowych m.in. w Poznaniu, Katowicach, Wrześni, Głogowie, Tomaszowie Mazowieckim i Gliwicach.

"Jednocześnie spółka ma już ok. 10 umów na nowe otwarcia w 2017 r. Nowe salony Briju pojawią się m.in. w Krakowie, Cieszynie, Wejherowie, Tychach i Kołobrzegu" - czytamy dalej.

Briju specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i dystrybucji wysokiej jakości wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieni szlachetnych i syntetycznych. Zajmuje się również handlem hurtowym w segmencie metali szlachetnych, głównie złota i srebra. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od maja 2014 r.

(ISBnews)