Zysk operacyjny wyniósł 36,77 mln zł wobec 46,28 mln zł zysku rok wcześniej.

Reklama

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 185,22 mln zł w 2020 r. wobec 222,68 mln zł rok wcześniej.

"Rok 2020 był dla nas bardzo dobrym i ważnym czasem, w którym konsekwentnie realizowaliśmy naszą strategię biznesową. Jej celem jest nie tylko utrzymanie i umacnianie pozycji lidera na rynku instalacji autogaz, ale także rozwój w nowych branżach. W ubiegłym roku osiągnęliśmy sprzedaż na poziomie 185,2 mln zł przy wysokiej rentowności, mimo dość trudnych warunków na poszczególnych rynkach i rosnących kosztach działalności. EBITDA wyniosła 47,7 mln zł, a zysk netto 30,9 mln zł" - napisał prezes Anatol Timoszuk w liście dołączonym do raportu.

Przypomniał, że w 2020 r. spółka rozpoczęła działalność w branży fotowoltaiki.

"To nowy, ambitny rynek, który daje ciekawe perspektywy rozwoju dla lidera alternatywnych źródeł zasilania, jakim jest AC S.A. Obecnie koncentrujemy się na zbudowaniu i umocnieniu pozycji naszej marki fotowoltaicznej Solar STAG. Naszym celem jest ponadto uruchomienie produkcji wybranych elementów elektronicznych do instalacji fotowoltaicznych" - wskazał prezes.

Działalność AC SA opiera się przede wszystkim na sprzedaży samochodowych instalacji gazowych. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 roku.

(ISBnews)