"W strategii zaplanowaliśmy 10 mln zł inwestycji na ten rok, po I kw. wydajemy sporo mniej. Jest to związane z ubiegłorocznym spadkiem sprzedaży" - powiedział Żurawski podczas telekonferencji.

Dodał, że większe inwestycje powinny się pojawić w kolejnym roku.

Reklama

"W tej chwili realizowane są inwestycje pod kątem zwiększenia wydajności i jakości, natomiast nie ma inwestycji, które robimy pod kątem zwiększenia skali produkcji. Gdyby się okazało, że ten rok będzie dobry, pewnie w 2022 r. będziemy również takie inwestycje robili" - wskazał prezes.

Z tegorocznego planu inwestycyjnego część wydatków prawdopodobnie przesunie się na 2022 r.

"W strategii plan na 2022 r. był na poziomie 6 mln zł, więc prawdopodobnie będzie to kilka milionów więcej niż planowaliśmy" - podsumował Żurawski.

W I kw. Aplisens przeznaczył łącznie 1,58 mln zł na inwestycje.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 108 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)