"Grupa Wikana wkracza w etap przyspieszonego wzrostu, bazującego na biznesowych fundamentach konsekwentnie wzmacnianych w minionych latach. Naszą intencją jest skoncentrowanie się na rozwoju segmentu deweloperskiego grupy i optymalne wykorzystanie potencjału wzrostu drzemiącego w posiadanym przez nas portfelu projektów. Realizacja planów dynamicznego rozwoju grupy nie wyklucza wypłaty dywidend w kolejnych latach. Wręcz przeciwnie, oceniamy, że jako firma dojrzeliśmy by móc równolegle inwestować w rozwój i regularnie dzielić się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami" - powiedział prezes Piotr Kwaśniewski, cytowany w komunikacie.

Wikana zakończyła 2020 r. z 71,8 mln zł skonsolidowanych przychodów i 5,1 mln zł zysku netto. Na poziomie jednostkowym zysk wyniósł 9,3 mln zł, z których blisko 3 mln zł zostało przeznaczonych na wypłatę dywidendy.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 r. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

(ISBnews)