Z usługi mogli dotychczas korzystać mieszkańcy Warszawy i Łodzi, obecnie dołączyli do nich mieszkańcy Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Gdyni, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Białegostoku, Olsztyna, Katowic, Sosnowca, Gliwic, Częstochowy, Bielska-Białej, Radomia, Lublina i Rzeszowa.

Przesyłki nadane w obrębie tego samego miasta, które trafią do centrum dystrybucji InPost do godziny 16:00, są dostarczane do Paczkomatów InPost w dniu nadania, podano.

"Dostawa tego samego dnia dla paczek nadanych w obrębie tego samego miasta to nie tylko nowa jakość na rynku - ale wręcz rewolucja na skalę masową. Obecnie doręczamy nawet 3/4 przesyłek w dniu nadania na terenie dwóch pierwszych miast: Warszawy i Łodzi. Dlatego, zgodnie ze złożonymi deklaracjami, teraz rozszerzamy to wyjątkowe udogodnienie na kolejne 18 miast w Polsce. Warto podkreślić, że nasi klienci robiący rano zakupy z odbiorem w ulubionym Paczkomacie InPost w swoim mieście, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat, mogą odebrać je tego samego dnia - co czyni dostawę przez Paczkomaty InPost jeszcze szybszą opcją, ale przede wszystkim odróżnia nas od wszystkich innych operatorów logistycznych i kurierów na rynku" - powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Dostawa przesyłek do Paczkomatów w dniu nadania jest możliwa dzięki rozbudowanemu programowi inwestycyjnemu, który InPost prowadzi w ostatnich latach, podkreślono.

Reklama

InPost to platforma dostaw dla e-commerce. Założony w 1999 roku przez Rafała Brzoskę w Polsce, InPost posiada sieć Paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W 2020 roku InPost obsłużył 249 mln przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów, współpracując z ponad 26 000 e-sprzedawców. Aplikacja mobilna spółki - InPost Mobile ma ponad 6 mln aktywnych użytkowników. W styczniu 2021 r. InPost zadebiutował na giełdzie Euronext Amsterdam.

(ISBnews)