"Appkomat InPost to maszyna Paczkomat przyszłości. Wszystko za sprawą nowej zoptymalizowanej i bardziej ergonomicznej konstrukcji samego urządzenia. Do swojego funkcjonowania potrzebuje on mniej energii elektrycznej niż dotychczasowy tradycyjny. Jedną z istotnych zmian, która zaszła w konstrukcji była rezygnacja z dużego tradycyjnego ekranu, a całe urządzenie obsługuje się przy użyciu nowej wersji aplikacji InPost Mobile. Wygodne, szybkie nadawanie i odbieranie przesyłek, bez potrzeby wpisywania na ekranie numeru telefonu oraz kodu przesyłki, a jedynie za pomocą 'jednego kliknięcia' w aplikacji. Dodatkowo część z maszyn będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które umożliwią sprawdzenie jakości powietrza w okolicy" - czytamy w komunikacie.

Pierwsze urządzenia Appkomat InPost obsługiwane całkowicie przez smartfon będzie można znaleźć w Warszawie i Krakowie, a kolejne będą sukcesywnie pojawiać się w innych polskich miastach, zapowiedziano.

"Działania na rzecz poprawy środowiska to jeden z kluczowych filarów działalności InPostu i naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Zawsze poszukujemy rozwiązań, które nie tylko usprawniają czy unowocześniają nasze usługi, ale realnie przyczyniają się do obniżenia negatywnego wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Jestem pewien, że nowo zaprojektowany Appkomat InPost zapoczątkuje nowy trend i wyznaczy kierunek zmian w procesach logistycznych w e-commerce XXI wieku" - skomentował prezes i założyciel InPostu Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Operator przypomina, że już teraz korzystanie z maszyn Paczkomat pozwala obniżyć emisję CO2 nawet o 75%, w porównaniu do poziomu emisji przy indywidualnych dostawach paczek do domów. W przypadku Appkomat InPost jej pozytywny wpływ na środowisko będzie jeszcze większy.

Reklama

InPost to platforma dostaw dla e-commerce. Założony w 1999 roku przez Rafała Brzoskę w Polsce, InPost posiada sieć Paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W lipcu 2021 r. sfinalizował przejęcie francuskiej spółki Mondial Relay. W styczniu 2021 r. InPost zadebiutował na giełdzie Euronext Amsterdam.