"Asbis przygotowuje się do opracowania prognoz i jak zawsze szuka obszarów do wzrostu. Ubiegły rok był wyjątkowy ze względu na wojnę w Ukrainie, która wykluczyła lub ograniczyła sprzedaż na naszych trzech głównych rynkach. W rezultacie, pomimo globalnego spadku popytu, większość pozostałych rynków Asbis rozwijała się wbrew światowym trendom. Pokazaliśmy, że potrafimy odzyskać znaczną część utraconych przychodów na innych, szybko rozwijających się rynkach. Zakładamy, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego, dlatego potrzebujemy więcej powierzchni magazynowej, dzięki której będziemy mogli szybciej i sprawniej realizować większe zamówienia naszych klientów" - powiedział wiceprezes Grupy Asbis Costas Tziamalis, cytowany w komunikacie.

Oba centra dystrybucyjne są doskonale zlokalizowane i stanowią bardzo dobre zaplecze, dzięki któremu rosnące rynki Asbis zostaną zaopatrzone w jeszcze krótszym niż dotychczas czasie. Centrum dystrybucyjne w Czechach zaspokoi również rosnące zapotrzebowanie na produkty wymagające dużej powierzchni, takie jak m.in. grzejniki, sprzęt kuchenny AGD, telewizory. Obecnie Asbis skupia się na automatyzacji i robotyzacji nowych centrów dystrybucyjnych.

Reklama

Poza centrami dystrybucyjnymi każda ze spółek zależnych Asbis posiada swoje powierzchnie magazynowe, zapewniające im ciągłość bieżących dostaw do klientów, wskazano także.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody Asbis wyniosły 3,08 mld USD w 2021 r.

(ISBnews)